EN DE RU PL
+48 694 113 939

Spływy Kajakowe Brdą - Czy warto?

Jeżeli myślimy o rzece Brda, kojarzy się nam ona głównie z Królową Borowiackich Rzek. I słusznie, po rzeka ta jest najprawdziwszą na świecie „wodostradą”. Jest niezwykle wygodna do przepłynięcia, co czyni ją przystępną nawet dla amatorów kajakarstwa. Czy warto więc nią popłynąć?

Wiosła w dłoń!

Długość Brdy i doskonałe oznakowanie szlaku pozwala w prosty sposób przepłynąć trasę, nawet tym niedoświadczonym „w boju”. Warto więc uczynić z rzeki jedną ze swoich pierwszych dłuższych tras, jeżeli fascynują Cię spływy kajakowe. Brda posiada dwie zalety, przeważające nad innymi trasami – są to piękne, liczne jeziora i nieprzebrane lasy, towarzyszące całemu biegowi rzeki. Każdy wielbiciel natury odnajdzie tu kawałek swojego świata i zachwyci się pięknem otaczającej go natury. Dno Brdy jest dość twarde oraz o żwirkowym podłożu, nie jest też ono mocno zarośnięte. Właśnie ta rzeka uznawana jest za najpiękniejszy szlak kajakowy w całej Polsce! Mało tego, nawet w Europie mówi się, że królową wodnego szlaku jest Brda. Kajaki, które możesz wypożyczyć decydując się na wyprawę z nami, poniosą Cię bystrym nurtem do niezwykle urozmaiconych zakątków w okolicy rzeki. Chwytaj za wiosła i daj się ponieść przygodzie z agrokajaki.pl!

Czy szlak jest prosty?

Zdecydowanie, tak. Na trasie napotkasz naprawdę niewiele przeszkód, stąd też Brda wręcz idealnie nadaje się nawet na spływy rodzinne bądź pierwszy kontakt z kajakiem. Rzeka jest doskonale przygotowana na przyjmowanie pasjonatów tego typu sportów wodnych. Co ciekawe, dookoła rzeki rozbudowano całkiem pokaźną infrastrukturę turystyczną – mnóstwo ośrodków wypoczynkowych, pól biwakowych czy przystani wodnych. Możesz więc zatrzymać się w dowolnym z nich i podziwiać, jak piękna jest Brda! Spływy, organizowane przez nas, pozwolą Ci poznać zarówno kręty bieg rzeki, jaki i rozległe lasy, malownicze jeziora, pierwotną przyrodę oraz liczne, boczne szlaki! Co jeszcze zachęca do przepłynięcia przez rzekę kajakiem? Na pewno fakt, że Brda jest jedną z najczystszych rzek województwa kujawsko-pomorskiego!

Tagi >
O nas Spływy kajakowe Brda Imprezy integracyjne Polityka Prywatności Cennik Restauracja
© 2016 agrokajaki.pl
Projekt i realizacja Inpero.pl